NÄGEMISUURING

 

Kindlasti oled tundnud, et nägemine on mõnel päeval selgem, mõnel udusem. Õhtuti ei jaksa lugeda raamatut või vaadata TV-d. Kaugele vaadates selgineb pilt aeglaselt või hämaras on nägemine halvenenud sootuks. Peavalud, mida enne ei olnud, hakkavad kimbutama aina sagedamini. Ilmnevad tasakaaluhäired. Silmades ja silmade ümber justkui kisuks ja on valulik ning sageli kuivustunne. Kuivade silmade korral püüad leevendust leida erinevatest silmatilkadest, kuid mõnikord tekib küsimus: kas ma mitte sõltuvusse neist ei jää, miks nad ei aita?...

Silmade testimine

... Need ja mitmed teised kaebused on väga sagedased märkmed meie nägemisuuringu anamneesides. Enim kaebuseid esineb neil, kes loevad palju või töötavad erinevate ekraanidega.

 

Ortoptilises nägemisuuringus testides silmalihaseid ja silmade koostööd, saame korraga mitmetele küsimustele vastused. Kes meist oskab lapsevanemana ette näha, et välja ravimata laisk silma võib lapsel põhjustada mitmeid nägemisraskuseid täiskasvanu eas? Või et tasakaaluhäired võivad olla tingitud kahe silma nõrgast koostööst. Ja niisamuti autos lugedes iivelduse teke. Või et pikalt kestev virvendus häirib lugedes niivõrd palju, kas peab hakkama mõtlema ameti vahetusele?

 

Paljud ei tea veel kahjuks ka seda, millist mõju avaldavad meie nägemistajule ebakvaliteetse pinnakattega prilliklaaside kandmine. Ja kuidas on võimalik tekitada ka täiskasvanueas laisk silm? Milline mõju on meie aju erinevate osade neuronitele, kui jäetakse nõrk silm korrigeerimata, öeldes: teine silm on tugev ja kompenseerib nõrgema silma nägemist? Kas uute prillidega raskem kohanemine on tingitud nägemistaju muutustest? Mis on nägemistaju?

 

Just nendele ja paljudele teistele küsimustele saame vastused nägemise süvauuringus. Teinekord võivad vastused olla lähemal, kui me arvatagi oskame :)

 

Nägemishäired esinevad nii ühe silma kui ka kahe silma puhul, mille tulemuseks on nägemistaju muutused aju neuronites. Selleks, et mitte lasta ajul enneaegselt vananeda ning hoida oma nägemisvõimet kõrge vanuseni, oled oodatud nägemisuuringule, testima oma nägemisvõimet ja osa saama põnevast ning efektiivsest nägemisteraapiast!